52. Kas allergia on seotud hirmuga?

Lugeja küsimus:

„Sooviksin teada, kas nahaallergia on seotud hirmu emotsiooniga?

Täpsustan — sügelev allergiline dermatiit üle keha.

Tänud ette!“


Vastupidiselt meditsiinis levinud teooriatele, usun ma, et allergiad on põhjustatud inimese lahendamata psühholoogiast ning ilma reinkarnatsiooni tunnistamata ei ole võimalik mõista allergia tekkepõhjuseid.

Allergia võib tekkida mistahes asja või nähtuse suhtes. See algab tavaliselt traumakogemusega, mille tõttu eluvoolul tekib hirm mingi teatud aine või tingimuse suhtes. Kui trauma on piisavalt tugev või ta kordub ja võimendub läbi mitmete kehastuste, siis väljendub see allergiana eluvoolu järgnevas kehastuses.

Hirm on oma olemuselt (eemale)tõukav emotsioon, mis tähendab, et eluvool püüab vältida seda, mida ta kardab. Kui see väljendub allergiana, siis keha lükkab tagasi mistahes toidu või välised tingimused, mis on seotud algse (psühholoogilise) traumaga. Just sel põhjusel manifesteeruvad füüsilised sümptomid, mis on keha viisiks teavitada meid, et ta ei soovi kokku puutuda teatud aine või olukorraga.

Ehkki on võimalik rakendada füüsilisi abinõusid, mis vähendavad allergiat, aitab olukorda püsivalt muuta sobivate psühholoogiliste tehnikate rakendamine, minemaks sügavamale psüühesse, et lahendada ja lahustada algne trauma. On piisavalt näiteid inimestest, kes on läbinud sisemise tervenemise ja hetkeliselt vabanenud allergiast.

Kiire lahendusena tuleks kindlaks teha ained ja olukorrad, mis allergiat tekitavad ning neid lihtsalt vältida. Samuti võib aidata allergiaid vähendada tasakaalukas toitumine nende võimaluste piires, mida allergia võimaldab. Kuna allergia tekkepõhjus on psühholoogias, siis erinevad dieedid olulist tulemust ei anna.

Abi võib olla ka homöopaatiast, sest homöopaatilised ravimid võivad mõjutada ka inimese energiakeha ning seeläbi nõrgendada allergia aluseks olevat seost trauma ja allergiat tekitava aine või olukorra vahel. Ehkki homöopaatia ei ravi psühholoogilist traumat, võib ta (kuid ei pea) anda meile kergendust sümptomite osas.

Kui on tegemist täiskasvanud inimesega, kes on valmis enda ja oma meeleseisundi eest vastutust võtma, siis tasuks abi otsida psühhoteraapiast. Neile, kes on avatud vaimsele lähenemisele (nagu visioonid.ee lugejad tõenäoliselt on), soovitaksin ma alustada süstemaatilist tööd oma energiakeha puhastamisel sinna eelnevate elude jooksul kogunenud rämpsust. Just nende negatiivsete energiate olemasolu meie energiakehas, eriti alateadvuses, ongi praktiliselt kõikide meie tervise ja muude probleemide sügavamaks põhjuseks. Parima ja kiireima tulemuse saavutab siis, kui kombineerida psühhoteraapiat vaimse lähenemisega.

Kui allergia avaldub lapsel, eriti väikesel lapsel, siis ei ole meil võimalust tavaliselt last psühhoteraapiasse saata ega panna teda vaimseid rituaale tegema. Kuid kuna osa lapse energiakehast moodustub vanemate energiakehast, mis on omavahel seotud hulk aastaid (loe ka: 15. Miks lapsed on niisugused nagu nad on?), siis on vanematel võimalik mõjutada olukorda, puhastades oma energiakeha. See omab topeltefekti — tervendab vanemaid ja tervendab last.

Olulist tulemust on võimalik saavutada just siis, kui vastav allergia on seotud perekondliku karmaga, mis osaliselt „pärandub” vanematelt lastele. Just perekondliku ja suguvõsa karma olemasolu aitab mõista, miks on olemas pärilikud haigused ja käitumismudelid. Ehkki neid nähtusi on võimalik seletada ka geneetika abil, tahan ma siinkohal rõhutada, et geenidesse on manifesteerunud see osa eluvoolu energeetilisest informatsioonist, mis on eluvoolu alateadvuses olnud piisavalt kaua aega ning on ületanud teatud kriitilise massi. Geneetilised haigused on sügavamal tasandil psüühikaga seotud ja ka siin aitaks lõplikku lahendust saada vaid psühhoteraapia kombineerituna vaimse arenguga (vaimsete rituaalidega).

Allergiat tasub võimaluse korral vaadata kui vaimset abimeest, kes sunnib avatumaid inimesi esitama endale küsimust — missugune probleem minu psüühes on selle tingimuse põhjuseks? Just sellise küsimuse esitamine on esimene samm paranemise suunas. Vaimne seadus — küsi ja sa saad vastuse — kehtib alati. Me peame vaid vastusele avatud olema, sest sageli ei ole vastus selline, nagu me ootame...