92. Mida teha, kui haigus segab vaimseid praktikaid?

Lugeja kiri/küsimus:

„Aitäh! Alustasin esmaspäeval dikriide lugemisega ja tänaseks 4 päeva sellega tegelenud. Tekkis üks küsimus või õigemini lähtub sellest küsimusest terve teema. Nimelt jäin esmaspäeval haigeks: suur kurguvalu, halb enesetunne, köha, palavik. Olen vaatamata kurguvalule siiski dikriisid lugenud, ka õhtul kahte dikriid, kuigi õhtuks on lõpuks hääl päris ära läinud. Tänaseks on köha veel suuremaks läinud ja enesetunne halvem. Kas on võimalik, et mingid jõud proovivad mind takistada puhastumast? Või millest haigused üldse tekivad? Ei märganud esmapilgul sellist teemat blogis. Võibolla minu viga.“


Tasakaalu ehk kesktee taotlemine

Vaimne areng on esmalt tasakaalu otsimine äärmuste vahel. Nii Jeesus kui ka Buddha rõhutasid mõlemad oma õpetustes tasakaalu tähtsust. Sageli arvatakse, et mida äärmuslikum variant valida, seda tõhusam ja mõjusam see on ja seda rohkem punkte taevas kirja läheb. Aga keegi ei teeni n-ö  punkte, kui ollakse äärmuslikud. Vaatame kasvõi Gautama Buddha elu, kes elas kuus aastat väga äärmuslikku elu ja oleks ennast peaaegu surnuks näljutanud, enne, kui ta mõistis, et tee vabanemisele on siiski kesktee…

Jeesus püüdis sarnast sõnumit edastada teises sõnastuses:

13. Minge sisse kitsast väravast, sest avar on värav ja lai on tee, mis viib hukatusse ja palju on neid, kes sealt sisse lähevad.
14. Ja kitsas on värav ja ahtake on tee, mis viib ellu, ja pisut on neid, kes selle leiavad. (Mt 7)

Kitsas värav ja tee tähendavad siin keskteed. Laia tee servade (tasakaalust väljas olevate äärmuste) vahele jääv kesktee on kitsas nagu noatera ning seda teed mööda käima õppimine ongi meie ülesanne. Tasakaalu ehk kesktee leidmine ei ole kerge, kuid pidevalt selle poole püüeldes ei jää edusammud tulemata.

Parimaks vahendiks kesktee ehk tasakaalu leidmiseks on oma eristamisvõime arendamine. Alguses, kui see võime on vähe arenenud, on mõistlik kasutada lihtsalt tervet mõistust ja vältida äärmusi. Ehkki „matemaatiline” keskmine ei ole päris õige kesktee, on see siiski palju parem kui heitlemine äärmuste vahel. Sestap tasub igal juhul vältida äärmusi ja fanatismi — kõik muu tuleb aga töö käigus.

Viidates Sinu poolt kirjeldatud olukorrale, kus häälepaelad ei ole võimelised tööd tegema või on mõni muu takistav haiguseilming, siis tulebki pausi pidada. Igasugune füüsiline haigus on märguanne, et kehale tuleb puhkust anda.

Mis puudutab Sinu arvamust mingite väliste (mustade) jõudude sekkumise kohta, siis ma oleks sellise põhjendusega veidi ettevaatlik, ehkki ei saa ka seda võimalust välistada. Pigem võiks tekkinud olukorda seletada näiteks nii, et valgus (kõrgsageduslik vaimne energia), mida Sa dikriide abil kutsud, toob ebapuhtused nähtavale ja seda ka füüsilisel tasandil. Mina ise sarnases olukorras võtan seda kui mingit märki, et ju siis on vaja veidi vahet pidada. Tänaseks ei ole ma sellest enam häiritud, kuid kui terve olen, siis püüan alati harjutusi teha.

Samuti võid tegeleda eneseanalüüsiga — miks selline olukord Sind häirib...  Tean esmast vastust, aga püüa vaadata veidi sügavamale. On täiesti tavaline, et vaimset teed käies suudab ego sellega kohaneda ning püüab Sind tõmmata mingisse suletud rutiini, luues hulganisti „tubliduse” tunnet. Isegi kui teed mehaanilisi harjutusi, nagu dikriid ja invokatsioonid osaliselt on, tuleb olla tähelepanelik, et kui Sinu intuitsiooni „vaikne sisehääl” soovib muudatust, siis oleksid Sa valmis teda kuulda võtma.

Veelkord — vaimne tee on alati tasakaalu leidmise tee. Siin ei ole kunagi õige, et „eesmärk pühitseb abinõu" või et mingeid harjutusi on vaja „iga hinna eest" teha. Võimaluse korral loe mõni aeg tagasi avaldatud Ema Maria jõulukõnet, kus ta räägib oma Maal kehastuses olemise kogemusest 2000 aastat tagasi ning raskustest, millest meil oleks hea teadlikud olla.

Seega, anna oma parim ja ära muretse, kui Sul ei ole võimalik soovitud harjutusi teha. Ja loomulikult hoia oma tervist — Sul on ka muid kohustusi peale dikriimise.

Millest haigused üldse tekivad?

Mõnevõrra lihtsustatult on üldiselt haigustel neli tekketasandit:

  1. Füüsilise keha probleemid ja ebapuhtused (näiteks ebapuhas toit või elutingimused).
  2. Emotsionaalse keha ebapuhtused — negatiivsed emotsioonid, eriti alateadvuses olevad. Kõik, mis toimub meie emotsionaalkehas, mõjutab otseselt meie hormonaalsüsteemi (7 tšakrat - 7 nääret), närvisüsteemi ja geene — seega meie füüsilist keha.
  3. Mentaalse keha ebapuhtused — negatiivsed ja valed mõtted, ootused, uskumused, ideed ja kujutlused. Kõik, mis toimub meie mentaalkehas, on otseseks põhjuseks meie emotsionaalkehas toimuvale.
  4. Identiteedikeha ebapuhtused — piiratud minatunne, eraldatuse tunne vaimsest sfäärist ja omaenda vaimsest aspektist, võimetus näha ennast vaimse olendina. Materiaalne või muul moel piiratud maailmavaade elule ja suhetele teiste inimestega. Kõik, mis toimub identiteedikehas, on otseseks põhjuseks mentaalkehas toimuvale.

Seega mistahes tasandi negatiivne energia katkestab osaliselt või täielikult meie eluenergia voo vaimsest reaalsusest kuni füüsilise tasandini välja. Need energeetilised blokeeringud, mida võib ühtlasi käsitleda meie keha ideaalse algmaatriksi informatsioonikatkestustena, toovad kaasa entroopia ehk struktuuri kao meie madalamates kehades. Teiste sõnadega, keha õiged joonised moonduvad ülalmainitud meele tasanditel ning seetõttu keha, mille me manifesteerime, on struktuuriliste puudustega ehk ebaterve ehk haige.

Ka karmalised haigused on tegelikult sama päritoluga, sest karma ei ole midagi muud kui negatiivne energia, mis on ladestunud meie alateadvuses. Siiski, üksikutel juhtudel on mõned kõrgemalt arenenud inimesed võtnud enda kanda tükikese kellegi teise inimese või lausa kogu inimkonna karmast, mis väljendub (tavaliselt) ravimatu haigusena või kehalise puudusena.

Dikriid ja invokatsioonid, millele olen erinevates artiklites viidanud, aitavad puhastada kõiki nelja meeletasandit, mille tulemusena entroopia väheneb ning terviklikkus (ehk tervis) kõigil neljal tasandil paraneb.

Haigustest olen rohkem kirjutanud artiklites:

47. Haigused ja vaktsineerimine
49. Haigused ja vaktsineerimine, järg