Haiguste vaimsed põhjused - seminar (06.05.2017)

Väidetavalt on enamus arste nõus arvamusega, et 90% haigustest on psühhosomaatilised. Kui asi on nii, siis tähendab see seda, et enamus haigustest saavad alguse hinge ehk psüühe seisundist. Ei ole vale öelda, et mistahes füüsilise haiguse või vigastuse juured viivad meid tagasi psüühika juurde. Isegi luumurru või muu õnnetusest tuleneva vigastuse puhul on sageli võimalik tuvastada tasakaalutu käitumine, mis lõpuks tõi kaasa õnnetu “juhuse”. Meie käitumine on aga põhiosas määratud just psüühilise komponendiga.

Me elame ajajärgul, kus krooniliste ja justkui põhjuseta haigustega hädas olijate arv on selges kasvus. Vaatamata arstiteaduse kiirele arengule tabavad teatud kroonilised või külmetushaigused (mis sageli ei tulene külmetusest) inimesi peaaegu epideemiatena. Antud nähtusele on püütud erinevaid seletusi leida, kuid ühiskonnas pole selles osas konsensust tekkinud. Siiski - järjest enam kasvab meis veendumus, et meie psüühes toimuvad protsessid on meie füüsilise tervisega tugevalt seotud.

Antud seminaril käsitleme muuhulgas alljrgnevaid teemasid:

  1. Hinge ehk psüühe kolmetasandiline struktuur
  2. Inimterviku vaimne osa
  3. Inimelu eesmärk vaimsest aspektist vaadatuna ja selle seos tervisega
  4. Kust me saame oma eluenergia
  5. Termodünaamika teine seadus inimkehas ja -meeles
  6. Kus asub meie keha algmaatriks ning miks meie kehad oluliselt erinevad Vitruviuse mehe ideaalist.
  7. Kuidas tekivad organite haigused
  8. Vaimuahaiguste vaimsed ja psüühilised põhjused
  9. Praktilised nõuanded haiguste psühhosomaatiliste põhjustega tegelemiseks

Seminaril on kavas temaatiline ettekanne, mis loob seminari selgroo ning arutelu koos võimalusega küsimusi esitada ja oma arvamust väljendada.

Seminar algab kell 11.00 ja see toimub Tallinna kesklinnas, samas kohas, kus on toimunud eelnevad seminarid ja lõpeb hiljemalt kell 16.00. Kes ei ole varem meie seminaridel osalenud, saavad toimumiskoha teada peale registreerumist.

Osavõtutasu 35 EUR, tasumine kohapeal sularahas.

Osalejate maksimaalne arv 40.

Registreerimiseks täitke palun all olev registreerimisvorm või saatke registeerumissoov ühele aadressidest: info@visioonid.ee või beingmoreage@gmail.com.

REGISTEERUMISVORM SEMINARIL OSALEMISEKS:

Nimi *
Nimi