Vaba tahe (Free will)


Meistrite õpetuste kohaselt on väga oluline mõista vaba tahet, eriti seoses duaalsusteadvusega. Vaba tahe on kõige olulisem seadus, mis juhib materiaalse maailma toimimist. Näiteks, Maa sai loodud Elohimi(de) poolt tunduvalt kõrgemas olekus, kui see on täna. Algselt ei olnud ressursside puudust, tasakaalutusi looduses ega ka haigusi.

Piiravad tingimused on loodud läbi selle, et enamik inimolenditest kasutasid oma vaba tahet duaalsusesse langemiseks. Loodusel — see tähendab elementaalolenditel — ei olnud muud valikut, kui luua füüsilisel tasandil vastavad materiaalsed tingimused, mis vastaksid enamiku inimeste teadvuse sisule. Inimolendid on loodud selleks, et nad võtaksid kontrolli/valitsemise Maa üle ja elementaalolendid saavad kasutada ainult neid kujundeid, mida me hoiame oma identiteedi-, mentaalses, emotsionaalses ja füüsilises meeles.

Siiski, vaba tahte juures on oluline teada, et meil on õigus mistahes ajal ületada/muuta eelnevaid valikuid. Ainult ego ja tumedad jõud püüavad meid panna uskuma, et me oleme seotud oma mineviku valikute külge.